Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

Naše činnost:

 

Rybníkářství

V rybníkářství se zabýváme odchovem tradičních druhů ryb včetně ryb dravých. Cílíme na produkci násad a při odchovu praktikujeme přikrmování obsádek s využitím přirozené potravy rybníka. Mimo to nabízíme jezírkové a okrasné ryby, především koi kapra, zlatého lína, zlatého a modrého jesena a barevnou formu karase.

 

Zpracování a prodej ryb

Zaměřujeme se převážně na české druhy ryb, v menší míře další oblíbené druhy jako je sumeček africký nebo tilápie nilská. Mimo čerstvé ryby nabízíme zejména ryby uzené a výrobky z ryb jako jsou saláty, karbanátky, pečenáče, pepřenky a mnoho dalších. Čerstvé ryby, uzené ryby a rybí speciality si můžete každý pátek zakoupit v naší prodejně v Hradci na Moravicí, případně objednat na našem telefonním čísle. Zabýváme se také přípravou rybích rautů na různé společenské akce a oslavy. S našimi produkty také navštěvujeme farmářské trhy a akce v regionu Opava a dalších přilehlých oblastech. Naším cílem je kvalita. Ryby odebíráme pouze od ověřených chovatelů doplněné o naši produkci a na tepelnou úpravu nepoužíváme žádné umělé konzervanty. Na výrobky z nakládaných ryb a uzené ryby jsme držiteli regionální značky Opavské Slezsko.

 

Renaturace

Jedním z našich nejkrásnějších cílů je navrácení původních druhů ryb zpět do přírody. V důsledku znečištění životního prostředí, přemnožení nepůvodního kormorána, regulace vodních toků a klimatických změn dochází k rapidnímu úbytku rybích společenstev, která se v našich vodách dříve hojně vyskytovala. Dali jsme si za úkol pomoci navrátit tyto druhy zpět do přírody. Ryby odchované v RAS systému případně v rybnících jsou ve spolupráci s rybářskými svazy navráceny zpět do svého původního prostředí. Až se vám třeba podaří chytit štiku na Slezské Hartě nebo podoustev v řece Opavě, je možné, že to bude jeden z našich odchovanců.

 

Dotační tituly

Poskytujeme poradenství a pomoc s administrací projektů Operačních programů rybářství a rozvoje venkova. 

Příklady úspěšných projektů:

Modernizace rybochovného zařízení a pořízení zařízení k vlastní produkci ryb

Pořízení a modernizace zařízení pro vlastní produkci ryb

Hospodářská budova MO ČRS Příbor

Investice do pstruží líhne Domašov

Investice do provozu ČRS MO Ostrava

Vybavení zpracovny ryb Sedlnice